Korduma kippuvad küsimused

Tutvu X REWARDS programmiga!

Mis on X REWARDS programm?

X REWARDS on allahindluste ja auhindade programm X kaardi kasutajatele. Iga kord, kui sa kaardiga oma x kaardiga maksad, teenid ostude eest punkte. Mida suurem on kaardiga tasutud ostude summa, seda rohkem X REWARDS punkte on võimalik teenida. Punkte saab vahetada eri auhindade vastu: kinopiletid; restoranide ja spaade kinkekaardid; samuti reisi-, jm pakkumised.

Lisaks sellele saad X kaardiga allahindlusi.

Juhul, kui sul veel ei ole X kaarti, siis taotle seda siit.

Kuidas programmis osaleda?

Kui sul juba on Visa maksekaart, siis registreeru Citadele internetipangas või mine oma X REWARDS kontole läbi Citadele internetipanga.

Kui sul veel pole X kaarti, külasta kodulehte www.xrewards.ee ja telli see. Kohe, kui oled uue kaardi kätte saanud, saadki X REWARDS programmis osalema hakata.

Kuidas punkte koguda?

X REWARDS punktide kogumiseks tuleb sul alustuseks luua oma X REWARDS konto. Kui oled end registreerinud, teenid oma X kaardiga tehtud ostude eest punkte – kogu maailmas, miljonites kauplustes – kõikjal, kus saad maksmisel kasutada Visa maksekaarti. Ja loomulikult ei ole oluline, kuidas sa maksad – sisestades oma kaardi terminali ja kinnitades makse PIN-koodiga või kontaktivabalt kaardi või mobiiltelefoniga (NFC-funktsioon).

Pane tähele, et X REWARDS punkte ei arvestata hasartmängupaikades tehtud ostude eest, sh veebikasiinodes, aga ka rahatehingute eest (näiteks virtuaalraha ja valuuta ostmine, Quasi cash jne.

  • X smart – 1 X REWARDS punkt ostudele kulutatud iga 2 täiseuro eest.*
  • X hero / supreme / prime / platinum – 1 X REWARDS punkt ostudele kulutatud iga 1 täiseuro eest.
  • X Infinite – 2 X REWARDS punkti ostudele kulutatud iga 1 täiseuro eest.

Mitu X kaarti – kogud X REWARDS punkte kõigi kaartide eest kokku.
Iga kaarti eraldi registreerima ei pea. Kui oled oma X REWARDS konto loonud, pääsed automaatselt ligi kogunenud X REWARDS punktidele kõigi kaartidega.

*Alates 1. jaanuarist 2024 arvestatakse X REWARDSi lojaalsuspunkte X smart ostude eest ainult 7-21-aastastele klientidele.

Pole X kaarti? Taotle siin.

Kuidas punkte kasutada?

Punkte on lihtne kasutada!

  1. Mine kodulehele www.xrewards.ee/prizes või Citadele internetipanka, ava oma X REWARDS konto ja vali meeldiv auhind välja.
  2. Tutvu kingituse kättesaamise tingimustega.
  3. Järgi ostu sooritamise juhiseid (lisage oma e-posti aadress või valige auhinnale järele minemise koht).
  4. Kõige lõpuks kinnita oma tellimus.

Võid kasutada kõik punktid ära korraga ühe auhinna jaoks või jaokaupa mitme auhinna valimiseks.

Kuidas ma tean, kui palju mul punkte on?

Punktisaldot saad igal ajal kontrollida, logides sisse oma kontole jaotises „Sisselogimine” või Citadele internetipangas.

Kui kaua X REWARDS punktid kehtivad?

X REWARDS punktide kehtivusaeg 24 kuud, alates punktide kandmisest X REWARDS kontole. Punktid vanusega üle 24 kuud kustutatakse üks kord aastas.

Näide: Kui olete seisuga 01.06.2019. kogunud 10 000 punkti ega ole neid kuni  01.06.2021. ära kasutanud, samuti sel juhul, kui olete kasutanud vähem kui 10 000 punkti, siis juulikuus kustutatakse 10 000 punkti või kahe aasta jooksul mittekasutatud punktide vahe.

Kuidas võin teada saada, mitu punkti on mul kustutatud?

X REWARDS profiilis, jaotises Minu konto, on Kogutud punktide all kanne – mitu punkti ja millal kustutatakse. Kui sa seda kannet ei näe, siis tähendab see seda, et sul pole kustutamisele kuuluvaid punkte, mille vanus on üle 24 kuu.

Mida teha, et mu punkte ei kustutataks?

Kui punktid, mille vanus on üle 24 kuu, on kustutatud, siis võite neid kasutada auhinna soetamiseks. Tutvu kõikide auhindadega siin: xrewards.ee/prizes

Kas teave kustutamisele kuuluvate punktide kohta ennistatakse pärast auhinna soetamist?

Jah, auhinna soetamisele järgneval päeval ennistatakse kustutamisele kuuluvate punktide arv.

Mis saab punktidest, kui mu punktide arv ületab kustutamisele kuuluvate punktide arvu?

Punkte, mille vanus ei ületa kahte aastat, ei kustutata. Kustutatakse osundatud punktide arv (see on märgitud kogutud punktide kande all), kui sa ei soovi punkte kasutada auhinna soetamiseks.

Kui tihti punkte kustutatakse?

Üks kord aastas kustutatakse punktid, mille vanud on üle 24 kuu. Kuu enne kustutamist teavitame sind SMS – sõnumiga või netipanka üles pandud sõnumiga, vastav informatsioon on näha ka Su X REWARDS kontol.

Kas keegi teatvitab mind sellest, mitu punkti pean ära kasutama enne punktide kustutamist?

Jah, me teavitame kavandatavast punktide kustutamisest üks kuu enne kusutamist, saates SMS – sõnumi ning pannes vastava sõnumi üles netipanka, seejuures osutame täpse info kustutamisele kuuluvate punktide arvu kohta, see on näha ka X REWARDS kliendikontol.

Kui kiiresti punktid pärast ostude tegemist minu X REWARDS kontole kogunevad?

Punktid kantakse X REWARDS kontole 24 tunni jooksul pärast kinnituse saamist deebetkaardiga toimunud tehingu kohta.

Kas punkte saab vahetada sularaha vastu?

Ei. Punkte saab vahetada üksnes kaupade ja teenuste vastu, mis on toodud programmi X REWARDS kodulehel.

Kuidas saan infot kasutatud punktide kohta?

Logi oma X REWARDS kontole valikus “Minu konto” ja sa näed oma punktidega sooritatud ostude ajalugu. Siit saad teada, mida oled tellinud ja oma tellimuste staatuseid.

Kas ma võin kinkida oma punktid teisele inimesele?

Ei. Punkte ei saa teisele inimesele kinkida.

Kas lisakaardi kasutaja punktid kogutakse põhikaardi punktidega koos?

Ei. Iga (põhi- ja lisa-) kaardi kasutaja peab registreeruma programmis eraldi osalejana. Punktid kogutakse konkreetse kliendi nimele, sest registreerumisel esitab ta oma kaardi numbri.

Kuidas saan teada, mis on minu auhinna kood? Ma ei ole seda saanud.

Palun logi oma X REWARDS kontole ja valikus “Minu konto” näed oma tellimuste ajalugu. Sel samal lehel leiad ka otsitava koodi ning samuti e-posti aadressi või telefoninumbri, mille sisestasid koodi saamiseks. Tavaliselt kulub kinnitava e-maili saabumiseks mõni minut. Kui sul on siiski lisaküsimusi, siis võta meiega ühendust telefonil 77 00 000.

Kas pakutavate auhindade loetelu muutub?

Auhindade loetelu uueneb pidevalt ja täieneb olenevalt klientide nõudmistest, koostööpartnerite pakkumisest ning hooajalisusest.

Kas ma saan kasutada oma punkte, kui mu kaart on blokeeritud?

Ei, sa ei saa kasutada oma X REWARDS punkte seni, kuni kaart on blokeeritud. Kohe, kui kaart on blokeeringust vabastatud, saad taas kasutada oma punkte.

Mida kogutud punktide eest saab?

Punktid saab vahetada mitmesuguste auhindade vastu: kinopiletid; restoranide, spaade, sporditegevuse ja aktiivse puhkuse kinkekaardid; elektroonika ning kasulikud kodu- ja aiatarbed; rõivakaupluste sooduskaardid ning palju muud. Tutvu kõigi pakkumistega kodulehel www.xrewards.ee/prizes.

Kuidas kogunevad punktid, kui kasutan mitut X kaarti?

Kui kasutad mitut kaarti, mis on liidetud X REWARDS programmi ja oled ise kaartide omanik, siis kogunevad kõigi kaartidega teenitud punktid ühele X REWARDS kontole.

Miks ei vasta teatud ajavahemiku kulutatud summa teenitud X REWARDS-punktide arvule?

Punkte kogutakse ostudelt, mis on tehtud kauplustes ja veebis. Punkte ei arvestata ostu eest, mis on tehtud hasartmängukohas, sh veebikasiinos, ega rahatehingute eest (näiteks virtuaalraha soetamine, valuuta ost, asendusraha jms) samuti rahaülekannete eest teisele pangakontole ega tehingutelt pangaautomaatides.

Iga 2 euro eest ostes teenite 1 X REWARDS punkti. Punktid kantakse X REWARDS kontole 24 tunni jooksul pärast deebetkaardiga tehtud tehingu kinnituse saamist.

Kas kõik punktid peab ühe tellimusega ära kasutama?

Ei. Võid kasutada kõik punktid ära korraga või jaokaupa – kuidas soovid. Võid valida ühe suure auhinna, kasutades selle saamiseks korraga ära kõik punktid. Samuti võid tellida aeg-ajalt väiksemaid auhindu. Punktidel pole kehtivusaega. Seega ei pea sa muretsema, et kasutamata punktid kaotsi lähevad.

Kas ma saan auhinnast pärast selle tellimist või kättesaamist loobuda?

Ei. Kui oled auhinnavaliku kinnitanud, ei saa tellimust enam tühistada ega muuta. Palun tutvu enne tellimuse kinnitamist auhinna kättesaamise tingimustega.

Kui ma sulgen oma kaardi, kas siis minu punktid kustutatakse?

Jah. Kui sul ei ole teist X kaarti, mis osaleb X REWARDS programmis, siis su punktid kaotavad kehtivuse.

Kuidas ma saan kasutada X kaardiga allahindlusi?

See, milliseid allahindlusi saad kasutada, on välja toodud valikus allahindlused Külasta meie partnereid ja kohapeal enne ostu sooritamist anna teada, et soovid maksta X kaardiga. Kasuta kõiki X kaardi eeliseid!

Vastused X smart pangakaardi kasutajate küsimustele 01.01.2024 jõustuvate muudatuste kohta.

Kas X smart kaardiga ei saa enam punkte koguda?

Alates 1.01.2024 X smart kaardiga tehtud ostude eest punkte enam ei arvestata. ERAND: 7–21-aastastele X smart kaardi kasutajatele arvestatakse punkte tavapäraselt.

Kas 7–21-aastased noored jätkavad ostude eest punktide kogumist?

Jah, kõik jääb tavapäraseks, 2 EUR tasunud noored saavad 1 X REWARDS punkti.

Kas X smart kaardiga seotud sõrmus jätkab punktide kogumist?

Ei, X smart kaardiga seotud sõrmus ei kogu enam punkte. ERAND: X Smart pangakaardi kasutajatele vanuses 18-21 aastat arvestatakse maksesõrmusega tehtud ostude eest punkte tavapäraselt.

Kas X smart kaardiga teenitud punktid kustutatakse 1.01.2024?

Ei, kogutud punkte ei kustutata ja kliendil on võimalus neid kasutada kuni punktide aegumiskuupäevani. Lisateavet punktide kehtivusaja kohta leiad X REWARDSi veebilehel olevatest tingimustest.

Kas muudatused mõjutavad ka teisi X kaarte?

Ei, teised X kaardid jätkavad punktide kogumist tavapärasel viisil.

Kui mul on X smart ja mõni muu X kaart (X supreme, X prime, X Infinite), kas ma saan oma ostude eest jätkuvalt punkte?

Kaartidega X supreme, X prime, X Infinite tehtud ostude punktid arvutatakse tavapäraselt.

Mis siis, kui soovin jätkuvalt punkte koguda?

Kui soovid jätkata punktide kogumist ja sul on ainult X smart kaart, palume see asendada X supreme või X prime kaardiga. Seda saab teha lihtsalt ja lihtsalt mobiiliäpis või internetipanga kaudu.